Home page > Aktuality > V mezinárodním závodě jednotek radiotechnického vojska v Regenu vybojoval tým 26. pluku zlato

V mezinárodním závodě jednotek radiotechnického vojska v Regenu vybojoval tým 26. pluku zlato

Ve dnech 18. až 21. února 2019 proběhl v Německu již 33. ročník RRP – Cupu, kterého se opět zúčastnilo reprezentační družstvo 26. pluku velení, řízení a průzkumu.

Mezinárodní závod pořádá v rámci partnerství jednotek radiotechnického vojska bavorská posádka Regen. O čtyři více než vloni, tedy celkem 27 družstev z Německa, Rakouska, Polska, Švýcarska, České republiky, a nově z Itálie a USA, si přijelo změřit své síly ve vojenském trojboji (biatlon, střelba ze služební pistole a lední metaná).

Od roku 2010, kdy tým 26. pluku jezdí do Regenu, zaznamenal vždy úspěšnou medailovou bilanci a ne jinak tomu bylo i letos. První medaili získalo reprezentační družstvo hned po biatlonu (šestikilometrový běh na lyžích a střelba z malorážní pušky vleže). Zlato v bílé stopě vybojoval čestný host týmu podplukovník Libor Sovák, bývalý příslušník pluku.

Na střelnici byla připravena druhá disciplína – střelba z německé služební pistole P8 HK. I přesto, že závodníci neměli možnost si zbraň dopředu vyzkoušet a k dispozici bylo pouze pět ran, dokázali čeští vojenští profesionálové, že mají pevnou ruku.

Další dva úspěchy v podobě prvního a třetího místa se dostavily po poháru velitelů v lední metané. Metání kamenů po ledě (podobné curlingu) je v alpských zemích velice oblíbeným sportem.

O stupních vítězů rozhodoval součet bodů získaných v každé disciplíně. V „Poháru národů“ nakonec vybojoval tým 26. pluku velení, řízení a průzkumu pro Českou republiku skvělou zlatou příčku.

Během devítileté vzájemné česko-německé spolupráce v oblasti „ertévé“ měli čeští specialisté možnost prohlédnout si stanoviště na Gross Arberu, které se stejně jako radiotechnické roty 262. radiotechnického praporu podílejí na zabezpečení nedotknutelnosti vzdušného prostoru.

Foto: kolektiv autorů 26. pVŘPz

 

Fotogalerie

Nahoru