Home page > Aktuality > Reprezentanti 26. pluku obhájili v Běžecké lize druhé místo

Reprezentanti 26. pluku obhájili v Běžecké lize druhé místo

Ve čtvrtek 31. října 2019 proběhlo v Hotelu DAP v pražských Dejvicích slavnostní vyhlášení výsledků Přeboru rezortu MO – Běžecká liga 2019.

Běžeckému družstvu 26. pluku se podařilo v soutěži týmů obhájit 2. místo z celkového počtu 33 týmů. Pohár přebral plukovník Pavel Růžička, zástupce velitele 26. pluku.

I v kategorii jednotlivců se příslušníkům pluku velice dařilo, když svobodník Jaroslav Černý (2. rtr 262. rtpr) obdržel v kategorii M3 zlatou medaili a nadrotmistryně Lucie Strnadová (štáb 26. pVŘPz) se umístila v kategorii Ž1 na bronzové příčce.

Všichni ocenění přebírali poháry a diplomy z rukou zástupce ředitele Sekce rozvoje sil MO brigádního generála Petra Čepelky, slavnostnímu vyhlášení byla přítomna i olympijská vítězka Jarmila Kratochvílová.


Běžecká liga je seriál devíti kol pořádaných v posádkách po celé ČR. Jedná se o bodovací soutěž jednotlivců a týmů. Je organizována dle věkových kategorií pro muže a ženy (M2 – M6 a Ž1, Ž2). Muži běží vzdálenost 6-12 km a ženy 4-6,5 km, na různém povrchu a profilu terénu v závislosti na dislokaci jednotlivých posádek.

 

Autor: npor. Tomáš Kujínek (26. pVŘPz)

Foto: nrtm. Natalie Prymusová (26. pVŘPz), mjr. Tomáš Maruščák (KaGŠ)

 

Fotogalerie

Nahoru