Home page > Aktuality > Radiotechnici z Bundeswehru navštívili staroboleslavský pluk

Radiotechnici z Bundeswehru navštívili staroboleslavský pluk

Ve dnech 23. až 25. července 2019 zavítali do Staré Boleslavi radiotechnici z Bundeswehru z partnerské radarové roty na Velkém Javoru (Remote Radar Post Grosser Arber).

Hlavním pojítkem jednotek je samozřejmě radiolokační technika, ale vztahy mezi českou a německou stranou se upevňují i na poli sportovním. Příslušníci staroboleslavského pluku se již tradičně každý rok zúčastňují mezinárodního přeboru radiotechnických vojsk v biatlonu pod názvem RRP Cup, který se koná v Regenu, kde je německá radarová rota dislokována. Spolupráce mezi 26. plukem a RRP Grosser Arber započala už v roce 2009, a toto byla v pořadí již třetí návštěva z německé strany, poslední proběhla na jaře roku 2015.

Pro vojáky z partnerské roty byl připraven nejen pracovní (návštěva 261. Střediska řízení a uvědomování a radiotechnické roty v Nepolisech, střelby z ručních zbraní Phantom a Bren na posádkové střelnici Stará Boleslav), ale i kulturně sportovní program (komentovaná prohlídka Pražského hradu, bowling, společná večeře).

„Začátkem druhé dekády došlo k výraznému obnovení vzájemné česko – německé spolupráce v oblasti předávání zkušeností radiotechnického vojska. Tato spolupráce už má téměř desetiletou tradici a bylo by velice přínosné v ní pokračovat“, řekl plukovník Zdeněk Gabriel, velitel 26. pluku velení, řízení a průzkumu.

Fotogalerie

Nahoru