Home page > Aktuality > Profesionální řidiči pluku absolvovali výcvik v řízení vojenské techniky. Nováčci úspěšně ukončili vojenskou autoškolu.

Profesionální řidiči pluku absolvovali výcvik v řízení vojenské techniky. Nováčci úspěšně ukončili vojenskou autoškolu.

Aby mohl voják z povolání nebo civilní zaměstnanec resortu obrany vykonávat funkci řidiče, musí být držitelem speciálního osvědčení k řízení vozidel ozbrojených sil a minimálně jednou za půl roku absolvovat kontrolní výcvik v jejich řízení.

Své dovednosti si mohli řidiči profesionálové procvičit v pondělí 17. května 2021 na heliportu a autocvičišti nedaleko Jaselských kasáren ve Staré Boleslavi.

V teorii si vojáci připomněli nejen pravidla silničního provozu a zásady bezpečné jízdy, ale také znalost konstrukce a ošetřování vozidel. Cílem praktických jízd s nákladními vozidly Tatra 810 nebo 815 a terénním automobilem UAZ-469 bylo upevnit schopnosti řidičů v bezpečném a spolehlivém ovládání vozidla, v technice jízdy a řízení v omezených prostorech a průchodech. Vymezený prostor na heliportu byl vytyčen pouze kužely, čímž byla zaručena bezpečnost výcviku a nedošlo k poškození techniky. Na staroboleslavském autocvičišti se pak ještě trénovala jízda s překážkami a s omezeným průjezdem.

Řady profesionálních řidičů pluku se rozšířily o šest nováčků, když v pátek 14. května 2021 završili své úsilí na polygonu v Náměšti nad Oslavou úspěšným absolvováním závěrečné zkoušky. Čtrnáctidenní vojenská autoškola byla zaměřena na získání oprávnění k řízení vozidel ozbrojených sil skupiny B a C. Mezi novými profíky jsou i dvě ženy. 

Foto: autor, Štěpánka Tříletá (22. zVrL)

Fotogalerie

Nahoru