Home page > Aktuality > Nákupem kalendáře podpořili zájemci z řad pluku vojáky a jejich rodiny v těžké životní situaci

Nákupem kalendáře podpořili zájemci z řad pluku vojáky a jejich rodiny v těžké životní situaci

Od poloviny ledna 2021 je u vrchního praporčíka 26. pluku velení, řízení a průzkumu k dispozici reprezentativní nástěnný kalendář Vojenského fondu solidarity.

Pomáháme všude tam, kde je potřeba – skutečnost, která se stala hlavním námětem letošního kalendáře. Jeho dvanáct působivých a autentických fotografií ukazuje vojáky nasazené v první linii boje s koronavirem – v nemocnicích a pečovatelských zařízeních, v rámci mobilních odběrových týmů i v projektu Chytrá karanténa, nebo při ostraze hranic či darování krve. Fotografie vzešly ze soutěže VFS na téma „Vojáci pomáhají“. Tu pod záštitou náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Aleše Opaty vyhlásila brigádní generálka Lenka Šmerdová, předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity.

„Za projevenou solidaritu patří slova díků třem desítkám zájemců z řad pluku, kteří získali kalendář za dobrovolný finanční příspěvek určený na podporu Vojenského fondu solidarity. Společně tak přispěli na pomoc vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci celkovou částkou 5.350,- Kč,“ zhodnotil nadpraporčík Jiří Liška.

Koláž: VFS

Fotogalerie

Nahoru