Home page > Aktuality > Náčelník generálního štábu ocenil plaketou za záchranu lidského života tři příslušníky pluku

Náčelník generálního štábu ocenil plaketou za záchranu lidského života tři příslušníky pluku

 

V pátek 28. června 2019 ocenil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata plaketou za záchranu života vojákyni a tři vojáky.

 

 

Mezi oceněnými byli tři příslušníci 26. pluku velení, řízení a průzkumu – desátník Tomáš Vaněk, četařka Nikola Egidová a četař Tomáš Svoboda. Tito vojáci v rámci služební cesty dne 17. května 2019 poskytli neodkladnou první pomoc muži, kterému tím zachránili život.

„Incident se stal na odstavném parkovišti benziny Shell na 139. kilometru dálnice D1, kde jsme si v rámci přestávky při jízdě do Náměšťě nad Oslavou všimli ledabyle zaparkovaného auta s nastartovaným motorem a muže za volantem, který nereagoval na zvukové ani bolestivé podněty. Proto jsme zahájili úkony poskytnutí první pomoci, vyprostili muže z automobilu, zajistili dýchací cesty a přivolali záchrannou službu, která přijela na místo incidentu po cca 25 minutách,“ přiblížil situaci desátník Vaněk.

„Velice mě těší, že máme v našich řadách statečné vojákyně a vojáky, kteří se díky svému pohotovému a profesionálnímu jednání zasloužili o záchranu lidského života, a tím přispívají k budování dobrého jména naší armády. Za to jim patří velké poděkování,“ řekl generál Opata.

Foto: Odbor komunikace MO

 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru