Home page > Aktuality > Lyžaři a snowboardisti soutěžili v Orlických horách

Lyžaři a snowboardisti soutěžili v Orlických horách

Orlické hory se staly ve dnech 15. až 18. ledna 2019 pro celkem 67 příslušníků 26. pluku velení, řízení a průzkumu dočasným působištěm, kam přijeli změřit své síly v lyžování a snowboardingu.


Jako tradičně každý rok se soutěžilo v disciplínách obří slalom (lyže a snowboard) a slalom (lyže a snowboard), v kategoriích muži a ženy. I přesto, že počasí v Deštném v Orlických horách závodníkům moc nepřálo, na jejich výkonech to nebylo znát.

Vyvrcholením celého přeboru bylo vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích a disciplínách. Nejúspěšněji zvládla lyžařskou trať poručice Kateřina Kozáčková (261. StřŘU), která obsadila mezi ženami první příčku v obou disciplínách. V kategorii mužů do 40ti let neměl mezi lyžaři konkurenci poručík Adam Zach (261. StřŘU). Ve starší mužské kategorii ve slalomu získal zlatou medaili nadpraporčík Jiří Liška, v obřím slalomu pak zvítězil rotmistr František Slavík (261. StřŘU). 

Snowboardingu vévodil v disciplíně obří slalom poručík Tomáš Holub (261. StřŘU), ve slalomu dosáhl vítězství opět rotmistr František Slavík (261. StřŘU). Ten byl zároveň oceněn titulem „Nezdolný prkýnkář“, protože kromě dvou vítězství se mu podařilo v ostatních dvou disciplínách získat druhé a třetí místo.   

Slova díků za organizaci přeboru patří realizačnímu týmu 26. pluku ve složení: kapitánka Jana Vilímová, poručík Václav Kučera, nadrotmistr Petr Báchor, občanská zaměstnankyně Alice Boudová a kapitán Karel Kysela.

Fotogalerie

Nahoru