Úvodní stránka > Aktuality > Hra králů už po páté ve Staré Boleslavi

Hra králů už po páté ve Staré Boleslavi

Prostory posádky Brandýs nad Labem – Stará Boleslav se ve dnech 6. až 8. listopadu 2017 staly centrem dění 5. ročníku Otevřeného přeboru rezortu Ministerstva obrany v šachu.

V rolích hlavního organizátora a rozhodčího nenastala oproti minulým letům žádná změna – příslušník 26. pluku velení, řízení a průzkumu kapitán Jindřich Janíček a držitel mezinárodního certifikátu šachového rozhodčího pan Miloslav Partl.

O medailové pozice přijelo letos bojovat 12 soutěžících z řad profesionálů a občanských zaměstnanců Armády České republiky, i vojáků v záloze. Většina přihlášených přebor v šachu absolvuje už od jeho prvního ročníku, tak ani jména zúčastněných nebyly žádným překvapením. O jejich zkušenostech svědčí i to, že mezi nimi najdeme jména registrovaných šachových hráčů objevujících se v národním žebříčku Šachového svazu České republiky.

Nejlépe si s taktikou, jak zneškodnit soupeřova krále, poradil obhájce loňského titulu kapitán Jindřich Janíček z 26. pluku, druhé místo obsadil rotmistr Martin Londin z Bučovic a na bronzové příčce se umístil praporčík Petr Františ z Vyškova.

Foto: nadporučík Tomáš Kujínek

Fotogalerie

Nahoru