Úvodní stránka > Aktuality > Armádu během Dne bezpečí v Liběchově reprezentovali příslušníci 26. pluku

Armádu během Dne bezpečí v Liběchově reprezentovali příslušníci 26. pluku

V pondělí 4. června 2018 se v Liběchově u příležitosti Mezinárodního dne dětí uskutečnil 1. ročník „Dne bezpečí AČR a složek IZS“.

Akce se konala pod záštitou města Liběchov a ředitelky Základní a mateřské školy v Liběchově, a byla určena pro žáky základních škol z mělnického okresu. Prvky IZS byly zastoupeny Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje, Sborem dobrovolných hasičů města Liběchov a Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje. Armádu České republiky pak reprezentovali příslušníci 263. praporu podpory 26. pluku velení, řízení a průzkumu.

Děti nejvíce nadchly akční dynamické ukázky. O prezentaci výcviku služebních psů se podělili psovodi armády a policie, jejich čtyřnozí miláčkové předvedli své dovednosti v oblasti poslušnosti a obrany. Speciální jednotka policistů dále provedla zásah, při kterém zneškodnila ozbrojené lupiče v ukradeném vozidle. Hasiči pak návštěvníkům ukázali, jak správně postupovat při hašení hořícího oleje na kuchyňské lince nebo použití pěny k hašení hořících pohonných hmot.

Na různých stanovištích se návštěvníci mohli seznámit s výzbrojí a výstrojí armády, policie a hasičů. Děti se pak vyřádily na překážkové dráze s rozmanitými úkoly, například přenos raněného na nosítkách, použití hasícího přístroje, slalom a lanová dráha.

K vidění byla i spousta techniky. Policie České republiky představila tzv. schengenbus, speciální vozidlo pro kontrolu utečenců, čtyřkolky a pojízdnou laboratoř. U hasičů mohly děti kromě zásahového vozidla obdivovat i pojízdnou plošinu. Armáda přijela s vozidly Tatra 810 a 815, terénním automobilem UAZ 469, automobilem chemickým rozstřikovacím a sanitním vozem.

Své umění v pojízdné kuchyni předvedli armádní kuchaři a příslušníci integrovaného záchranného systému si tak v závěru dne bezpečí pochutnali na nefalšovaném vojenském guláši.

Foto: čet. Jan Hlaváč

 

Nahoru