Home page > Aktuality > Armáda předvedla v Milovicích malým i velkým divákům bohatý program

Armáda předvedla v Milovicích malým i velkým divákům bohatý program

 

Přes pět set dětí přivítalo v pondělí 24. června 2019 příslušníky staroboleslavského pluku, když s bohatým programem přijeli do Milovic v okrese Nymburk.

Vojáci 263. praporu podpory se dopoledne prezentovali v prostorách mateřské školy Sluníčko, odpoledne zavítali do lesoparku nedaleko Základní školy Juventa.

Hned v úvodu začali vojenští profesionálové dynamickou ukázkou výcviku služebních psů v poslušnosti a obraně. Nikdo si pak nenechala ujít možnost si čtyřnohého miláčka Aragorna pohladit.

Následoval akční boj zblízka, díky němuž si voják umí poradit s útočníkem v každé situaci, například když je útočníkem zaskočen a nestačí použít svou zbraň nebo je mu zbraň během boje odebrána.  

Aby pro změnu předvedli vojákům něco malí i velcí školáci, byla pro ně připravena překážková dráha, během jejíhož překonávání si otestovali svoji fyzickou zdatnost, a na jejímž konci je čekala odměna v podobě sladkosti a fotografie vojenské techniky. Na dalších stanovištích si žáci mohli prohlédnout zbraně (kulomet, útočná puška a pistole), vyzkoušet prostředky individuální ochrany (ochranná maska) nebo radiostanice RF-13. To vše bylo doplněno přednáškou a praktickou ukázkou z oblasti poskytování první pomoci s hlavním tématem nepřímé masáže srdce pro děti ze školní družiny, školkové děti si mohly vyzkoušet přenos „raněného“ na nosítkách. Nejvíc se malým i velkým žákům líbilo, když se nechali pomalovat maskovacími barvami.

Nechyběly ani statické ukázky vojenské techniky. K vidění byla vozidla Tatra 810 a 815, terénní automobil UAZ 469 a sanitní vůz.

Fotogalerie

Nahoru