Home page > Aktuality > Armáda pomáhá tam, kde je potřeba, a v době koronavirové pandemie obzvlášť. Příslušníci pluku se podíleli na zabezpečení krajských a senátních voleb 2020.

Armáda pomáhá tam, kde je potřeba, a v době koronavirové pandemie obzvlášť. Příslušníci pluku se podíleli na zabezpečení krajských a senátních voleb 2020.

Ve dnech 29. září až 10. října 2020 se příslušníci pluku podíleli na hladkém průběhu dvou kol říjnových voleb do zastupitelstev krajů a do Senátu Parlamentu České republiky.

Působištěm staroboleslavských vojáků byly okresy Mělník a Mladá Boleslav. Jejich úkolem bylo zabezpečení zvláštního způsobu hlasování – hlasování u volebního stanoviště, (tzv. drive-in), hlasování při pobytovém zařízení nebo hlasování do zvláštní přenosné volební schránky.

Tyto způsoby hlasování byly určeny voličům, kterým byla nařízena karanténa nebo izolace z důvodu onemocnění Covid-19. Týkalo se to i občanů v sociálních zařízeních a imobilních občanů.


  • Celkem Armáda České republiky nasadila na zabezpečení voleb 1621 vojáků (50 jich pracovalo v operačních centrech v krajích, 654 vojáků stavělo stanoviště, 917 pomáhalo v hlasovacích komisích).
  • Bylo postaveno 78 drive-in stanovišť a 124 stanů.
  • Zapojily se útvary napříč celou armádou ve všech okresech republiky.
  • Vše probíhalo ve spolupráci s krajskými úřady a s Policí České republiky.

Foto: převzato z facebooku AČR

Fotogalerie

Nahoru