Home page > Aktuality > 26. pluk velení, řízení a průzkumu posílilo patnáct nových příslušníků

26. pluk velení, řízení a průzkumu posílilo patnáct nových příslušníků

„Vítám vás v řadách příslušníků 26. pluku velení, řízení a průzkumu,“ pronesl na úvod přivítání s novými příslušníky velitel 26. pluku velení, řízení a průzkumu plukovník gšt. Zdeněk Gabriel směrem k nastoupeným vojákům.

Celkově se na velitelství 26. pluku v posádce Brandýs nad Labem – Stará Boleslav hlásilo první červencové pondělí patnáct vojáků. Z nově příchozích bylo osm nováčků, kteří úspěšně absolvovali tříměsíční kurz základní přípravy u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově a jejich služební zařazení u pluku je první místo v jejich nadcházející vojenské kariéře. Dalších sedm vojáků, kteří doposud vykonávali službu u různých vojenských útvarů Armády České republiky, spojilo pokračování své vojenské kariéry právě s jednotkami 26. pVŘPz.

Všichni noví příslušníci první den absolvovali nezbytná školení a poučení v oblastech ochrany utajovaných skutečností, komunikačních a informačních systémů a bezpečnosti ochrany zdraví při práci. Dále byli seznámeni s určením a  hlavními úkoly útvaru, jeho základní strukturou a také dislokačními místy jednotlivých podřízených součástí.

Velitel pluku zdůraznil důležitost výkonu služby na všech služebních místech, které budou noví příslušníci pluku zastávat na podřízených jednotkách pluku, a to u 261. Střediska řízení a uvědomování, 262. radiotechnického praporu, 263. praporu podpory a na Stanovišti zabezpečení letových provozních služeb. Na závěr popřál novým příslušníkům mnoho úspěchů, a to nejen profesních, ale i v osobním životě. 

Autor, foto: nprap. Jiří Liška

Fotogalerie

Nahoru