Home page > Aktuality

Aktuality

Generál Opata ocenil pět příslušníků armády. Mezi nimi i vojákyni 26. pluku, která se svým partnerem zabránila požáru.

Publikováno: 13.4.2021 Autor: Anonym

(převzato z army.cz)  V pondělí 12. dubna předal náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata plakety, mince a ocenění Laudi Memorabilis za záchranu lidského života a ochranu majetku čtyřem vojákům a jedné vojákyni.

I přes Velikonoce byl pluk ze Staré Boleslavi zapojen do pokračující pomoci zdravotnickým a sociálním zařízením

Publikováno: 6.4.2021 Autor: Lucie Machorková

Celkem 26 vojáků radiotechnického praporu a praporu podpory strávilo svátky jara pomocí personálu v nemocnicích a domovech sociální péče po celé republice. Jejich dočasnou základnou se stala Praha, Mladá Boleslav, Karlovy Vary, Ústí nad Labem a Krabčice.

Jsem rád, že jsem mohl podat pomocnou ruku

Publikováno: 1.4.2021 Autor: Lucie Machorková

Než se vloni v lednu dal na dráhu profesionálního vojáka, už čtyři roky předtím získával vojenské zkušenosti jako příslušník jednotek aktivní zálohy v Chrudimi a Pardubicích.

Nákupem kalendáře podpořili zájemci z řad pluku vojáky a jejich rodiny v těžké životní situaci

Publikováno: 16.3.2021 Autor: Lucie Machorková

Od poloviny ledna 2021 je u vrchního praporčíka 26. pluku velení, řízení a průzkumu k dispozici reprezentativní nástěnný kalendář Vojenského fondu solidarity.

Plní si své klukovské sny – vlastníma rukama postavil repliku německého průzkumného obrněnce a s kamarádem vybudoval válečné muzeum

Publikováno: 8.3.2021 Autor: Anonym

Rotný Martin Chrenko slouží na pozici velitele strážního družstva radiotechnické roty nedaleko Žatce. Přečtěte si příběh o klukovi, který proměnil své sny ve skutečnost.

Stránky

Nahoru